• Marzka

MMadej


MAGDALENA MADEJ to młoda projektantka i absolwentka szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Artystka zaczyna swoją wielką przygodę w świecie mody, ale już zachwyca. Postanowiłam zebrać najlepsze projekty Magdy z jej kolekcji „Źródło”i stworzyć sesję zdjęciową na blogu. Zaprezentuję trzy stylizacje, które są kobiece, eleganckie i subtelne. Zdjęcia zostały wykonane w przepięknej, zabytkowej WILLI DECJUSZA w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska. Budynek zrobił na mnie ogromne wrażenie na fotografiach, a na żywo jeszcze większe. Dlatego co do miejsca – nie pomyliłam się.


Willa ma niesamowitą historię, która zaczyna się w 1508 roku kiedy to założyciel przybył z Węgier do Krakowa. Postanowił wybudować posiadłość na wzór modnych budynków z Florencji i Rzymu. Potem przewijały się przez nią różne osobistości i właściciele. W latach 70-tych Willa popadła w ruinę i dopiero w latach 90-tych została odrestaurowana i cieszy po dziś dzień. Nie tylko prezentuje się wyśmienicie i klasą, ale ma w sobie duszę. Tak samo jak kolekcja Madej. Wracając do stylizacji, pierwsza reprezentuje kobiecość i elegancje w postaci pięknego kombinezonu z odkrytymi plecami. Druga to tajemniczość, która ukazana jest w wielkim, wełnianym płaszczu. Natomiast trzecia – subtelność i delikatność, mamy tutaj zwiewną, transparentną suknie w odcieniu pudrowego różu. Chciałam bardzo podziękować osobą, które pracowały przy tej sesji: MONICE GAJOS za piękne ujęcia, KAMILI GASTOŁ za cudowny makijaż oraz MAGDZIE MADEJ, za użyczenie projektów i zaprezentowanie na sobie dwóch stylizacji. Podziękowania kieruję również dla Stowarzyszenia Willa Decjusza za udostępnienie wnętrz pałacu na potrzeby sesji zdjęciowej.

STYLIZACJA 1

Zestaw, który tutaj został zaprezentowany składa się z przepięknego kombinezonu z odkrytymi plecami w odcieniu brudnego niebieskiego. Kombinezon ma ciekawą i oryginalną formę. Trochę kojarzy mi się z takim roboczym z czasów PRL-u w wykonaniu Barbary Hoff. Jeśli chodzi o akcesoria użyte są tu srebrne szpiki i bransoletka, wiszące kolczyki z białymi koralikami oraz torebka. Całość jest kobieca i elegancka. Pozując w tej stylizacji bardzo dobrze się w niej czułam.

STYLIZACJA 2

W tej stylizacja zaprezentowała się sama Magdalena Madej. Zestaw bardzo do niej pasuje. Jest tajemniczy i z lekkim pazurem, którego dodaje na pewno koronkowa, czarna maska na oczy i przezroczystości. Jednak kropką nad „i” w tym ubiorze jest długi, wełniany płaszcz. Forma płaszcza jest oryginalna i nie pozwoli schować nam się w tłumie. Co do akcesoriów, użyta została tutaj czarna tasiemka na szyję i granatowe buty. Połączenia w stylizacji, które tutaj zaszły są dość odważne.

STYLIZACJA 3 

Trzecia stylizacja to tak właściwie pokazanie tego „co pod płaszczem piszczy”. Tutaj będzie krótki opis, żeby się nie powtarzać. Mamy ubraną transparentną suknie w kolorze pudrowego różu, która dodaje delikatności i subtelności całej sylwetce. Klasyczny, romantyczny zestaw.

Dobiegliśmy do końca, dziś było długo ale myślę, że ciekawie. Jak się podoba prezentacja młodego talentu w świecie mody? Która stylizacja najbardziej przypadła Wam do gustu?  Piszcie w komentarzach co sądzicie, inspirujcie się i do zobaczenia.

Marzka

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie