top of page
  • Marzka

Obywatelka modna i już !!

Kochani, w tamtym tygodniu wybrałam się do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą modzie w czasach PRL-u.  Nosi ona tytuł „Modna i już. Moda w PRL”. Zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie i z miłą chęcią wybrałabym się jeszcze raz.

Wystawa ma niepowtarzalny charakter, pokazuje modę kilku dekad. Można zobaczyć stroje ślubne, wieczorowe, plażowe, jak również kreacje projektantów z tamtego okresu. Mamy tam projekty: Jerzego Antkowiaka, Barbary Hoff czy Grażyny Hase. Wystawa pokazuje, że choć było ciężko, szaro i ponuro – Polki były modne i już. Miały głowy pełne kreatywnych pomysłów.


Ja osobiście przygarnęłabym kilka ubrań do swojej szafy. Myślę, że każdy, kto choć trochę interesuje się modą powinien odwiedzić wystawę. Na pewno znajdzie tam inspiracje dla siebie. Okres PRL to spory kawał polskiej historii. Dla mnie to była wspaniała podróż w czasie, gdzie mogłam na żywo zobaczyć w co moja mama ubierała się za czasów młodości. Wystawa w Krakowie trwa do 17 kwietnia – gorąco polecam.

Dziękuje za uwagę z mojej krótkiej relacji z wystawy. Zapraszam do czytania, komentowania i inspirowania się.

Marzka

#modnaijuzstylstylizacjeinspiracjieikony #stylistamodystylistablogerkreatorwizerunkublogmodowy #wydarzeniemodowewystawamodowaprlmodapolskapolskamarkapolscyprojektancjimodafashion

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2 Post
bottom of page