top of page
  • Marzka

Odwaga w damskim garniturze

Hej Kochani! Przychodzę dziś do Was z kolejnym postem. Będzie to nowa stylizacja i krótka historia damskiego garnituru. Damski garnitur to fajna alternatywa dla sukienki. Króluje z nami już od kilku sezonów, a tej wiosny i lata dostaniemy go w mocnych, nasyconych barwach.

Damski garnitur kojarzony jest z władzą, odwagą i klasyką. Pierwszą kobietą, która śmiało nosiła garnitury była Marlena Dietrich. Jednak wielka popularność tej części garderoby przypada na lata 80-te, kiedy to kobiety zaczęły zasiadać na wysokich stanowiskach i powoli przejmować władzę w męskim świecie. Dziś garnitur, już nikogo nie dziwi. Ubieramy go do pracy, na spotkania, wesela czy na co dzień. Mamy mnóstwo fasonów, kolorów i wzorów. Myślę, że każda znajdzie coś dla siebie.

Dla mnie jest to ulubiony element garderoby. Wywodzi się z męskiej szafy, ale w kobiecym wydaniu dodaje pewności siebie i pazura. Jeśli połączymy go z szpilkami mamy mocno kobiecą sylwetkę, natomiast ze sportowymi butami, mamy nonszalancki look.

Mój wybór padł na piękny, kobaltowy garnitur. Do całości dobrałam czarno-białe trampki, pomarańczową koszulkę, czarną torebkę i złote spinki do włosów w kształcie liści. Zestaw, który mam na sobie prezentuje się elegancko i kobieco, ale z modowym twistem.

fot. Andrzej Łacek

garnitur/Reserved      buty/Vans      torebka/Mango      spinki/Parfois      koszulka/Solar

Jak się podoba stylizacja? Lubicie garnitury?

Piszcie w komentarzach, inspirujcie się i do zobaczenia.

Marzka

#modafashionblogmodowyblogerkreatorwizerunkustylizacjastylsesjanablogasesjazdjęciowa #stylistkastylistkamodydamskigarniturgarnitur

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2 Post
bottom of page