• Marzka

Praca stylisty od kulis

Hej Kochani! Dziś przychodzę do Was z postem,  w którym opowiem o pracy stylisty mody, czyli mojej. Bardzo często zdarza się, że ludzie, a nawet najbliżsi pytają mnie, co robi stylista? Robisz makijaż? Projektujesz ubrania? Ja wtedy odpowiadam im, że nie ja ubieram ludzi, dopasowuje odpowiednie fasony do sylwetki lub stylizuje sesję zdjęciowe, czyli ubieram modelki do zdjęć. Czasami się wkurzam, że jak to możecie nie wiedzieć, ale z drugiej strony sobie myślę, że może ten zawód nie jest jeszcze aż tak popularny, żeby ludzie wiedzieli czym się zajmuję. Dlatego od dawna chodził mi po głowie pomysł napisania tego posta.

Opowiem w nim, czym się zajmuję? Jak wygląda moja praca? Mam nadzieję, że po tym wpisie rozjaśnię niektórym zawód stylisty mody, czy inaczej kreatora wizerunku.

Zaczynimy od początku, możemy wyróżnić rożne aspekty w pracy stylisty. Personal shopper, nazywany inaczej osobistym stylistą. Tutaj taka osoba, zazwyczaj zajmuje się wizerunkiem osób indywidualnych. Chodzi z nimi na zakupy czy robi przeglądy szaf. Oferuje również porady w zakresie stylizacji, takie jak określenie typu sylwetki i dobór odpowiednich fasonów oraz analiza kolorystyczna, czyli określa typ kolorystyczny i dobiera odpowiednia paletę kolorów. Taki rodzaj pracy stylisty jest najbardziej popularny, choć jeszcze u nas brany za usługę luksusową dla ludzi bogatych czy celebrytów.  Jak już jesteśmy przy celebrytach to są również styliści, którzy kreują tylko wizerunek gwiazd. Ubierają je na czerwony dywan czy do telewizji. Będąc przy telewizji są też takie osoby, które pracują przy programach telewizyjnych, serialach i ubierają prowadzących, uczestników, czy aktorów. Jest to jedno z najbardziej pożądanych zajęć.

Drugim zajęciem stylisty, które jest mocno pożądane to praca w magazynach modowych czy przy wszelkiego rodzaju kampaniach lub reklamach. Tutaj muszę powiedzieć, że małymi krokami pracuje, aby kiedyś przybliżyć się do tego rodzaju pracy. Kocham stylizować sesje zdjęciowe, mogę wtedy „wyżyć się artystycznie”. Choć jest to mocno trudne i ciężko dostępne. Dlatego w chwili obecnej zajmuje się klientami indywidualny, to ich uświadamiam do dobrego wyglądu. Do wydobywania swojego wewnętrznego piękna. Chce pokazywać ludziom, że moda jest zabawą, że moda nie zna wieku i zdania „bo mi już nie wypada”. W między czasie tworze wszelakie sesje zdjęciowe do poszerzenia portfolio oraz pod publikacje do branżowych magazynów. Tak naprawdę w każdym z tych aspektów można się spełnić, jeśli tylko kochasz to co robisz! Moda jest moją pasją od kiedy pamiętam i sprawia mi ogromną radość być jej częścią. A kto powiedział, że nie mogę stylizować indywidualnych osób i wielkich kampanii? Stwórzmy sobie takie zajęcie, które będzie nam przynosiło radość 🙂

Jest jeszcze opcja, w której to styliści szkolą i występują na różnych wydarzeniach modwych oraz szkoleniach dla firm.

Ogólnie nie jest to łatwa praca, każdemu się wydaje, że chodzi na zakupy czy ubierze modelki do sesji zdjęciowych.  Niestety czasami jest to praca po kilka godzin na nogach, w ciągłym biegu, czasami w różnych warunkach pogodowych. Jest to również praca z ludźmi, nie zawsze łatwymi. Noszenie tony ciuchów, bieganie przed sesją, żeby przygotować stylizacje. Jeśli jesteś początkującym stylistą to niestety nie masz jeszcze asystenta, który Ci pomoże. Jak w każdym zawodzie są plusy i minusy, jednak jak już wcześniej wspomniałam, jeśli kochasz to co robisz, nie robi to takiego wrażenia 🙂

Jednak jak wspomniałam są też plusy pracy stylisty i to one Cię najbardziej przekonują i motywują. Plusem jest przede wszystkim robienie tego co się kocha. Spełnianie swoich marzeń i praca w branży mody. Pracujesz również w różnych, pięknych miejscach. Wspomniałam, że to praca z ludźmi, ale zdarzają się również super, inspirujące osoby. Kiedy sobie tak pomyślę, to więcej miałam świetnych ekip, z którymi współpracowałam. Jest satysfakcja kiedy zobaczysz już gotowy projekt, który został jeszcze pozytywnie doceniony. To jest cudowne uczucie. Przy sesjach zdjęciowych jest możliwość od podstaw wykreowania świata czy obrazu, który siedzi w Twojej głowie. Jeśli chodzi o szkolenia czy klientów indywidualnych, to sprawia mi satysfakcję możliwość przekazania swojej wiedzy i pasji. Możliwość ukazania ich osoby w nowym świetle, w nowej stylizacji, która odzwierciedla ich charakter i wydobywa ich wewnętrzne piękno. Mogłabym tak pisać i pisać. Więcej jest plusów niż minusów, ale jak wszędzie są dwie strony medalu. Jednak kocham to co robię, a moda to moja wielka pasja. Moda to pasja, która mnie inspiruje do działania!

Kochani postarałam się Wam w krótki sposób przybliżyć pracę stylisty mody, na różnych aspektach. Mam nadzieje, że teraz jeśli kogoś spotkacie i powie Wam czy się zajmuje, będziecie wiedzieć i z zachwytem pytać co ciekawe ostatnio udało mu się zrobić albo kogo poznać 🙂

Zapraszam Was również do śledzenia mnie w mediach społecznościowy, tam można podejrzeć kulisy mojej pracy oraz zobaczyć co ostatnio fajnego udało mi się stworzyć. Zapraszam Was również do skorzystania z mojej oferty i sprawienia komuś lub sobie wyjątkowego prezentu! Porady profesjonalisty czy pójście z nim na zakupy na pewno są fajnym upominkiem. Uwierzcie mi, że odpowiednio dobrane fasony, to wzrost Waszej pewność siebie do 200%. Link do oferty —> OFERTA

Wrzucam Wam poniżej krótki film za kulis. Jest to jedna z mojej ostatniej sesji zdjęciowych, którą miałam przyjemność stylizować. Zobaczycie w kilku minutach, jak wygląda moja prac oraz jak przebiega, taka sesja zdjęciowa.


Piszcie czy wiedzieliście czym zajmuje się stylista mody? Czy kiedyś korzystaliście z jego usług? Piszcie również czy chcielibyście skorzystać z usług ?

Inspirujcie się i do zobaczenia.

Marzka

#pracastylistymodystylistamodykreatorwizerunkuosobistystylista #stylistafashionstylistmodafashion

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie